pomoc@navector.pl
+48 605 600 421

24/7

Jakie naprawy na drodze oferuje pomoc drogowa?

Awaria samochodu w podróży jest poważnym problemem, zwłaszcza wtedy, gdy pojazd został unieruchomiony podczas podróży służbowej lub wyjazdu na wakacje. Gdy usunięcie usterki we własnym zakresie nie jest możliwe lub kierowca ma problem z ustaleniem, co uległo defektowi, najlepszym rozwiązaniem będzie wezwanie holownika autopomocy. Drobne naprawy mogą być wówczas wykonane na miejscu, a jeżeli potrzebny będzie specjalistyczny sprzęt lub trudno dostępne części, pojazd może zostać odholowany do warsztatu. Przekonajmy się, na co można liczyć w ramach napraw „na miejscu” i zobaczmy, czemu warto korzystać z pomocy drogowej.

Jakie usterki mogą być usunięte „od ręki”?

Unieruchomienie samochodu może nastąpić z różnych przyczyn. Wiele z nich jest spowodowanych zdarzeniami błahymi dla mechanika, lecz zarazem takimi, z którymi ciężko sobie poradzić bez pomocy z zewnątrz, odpowiednich narzędzi bądź fachowej wiedzy. Do najczęstszych sytuacji sprawiających, że auto staje na drodze, należą brak paliwa, który łączy się z awarią wskaźnika, a także usterka immobilizera albo alarmu samochodowego. Nierzadko w grę wchodzi przedziurawienie opony, przepalenie bezpiecznika, problemy z chłodnicą np. zepsutym termostatem albo wyciekiem płynu ze względu na pęknięcie przewodu czy wyświetlenie przez komputer pokładowy fałszywej informacji o błędzie. Zdarzają się też awarie wydechu związane z urwaniem jednego z wieszaków i zablokowanie hamulców.

Dlaczego skorzystanie z pomocy drogowej to dobry pomysł?

Holowniki pomocy drogowej są prowadzone przez wykwalifikowanych mechaników, którzy na co dzień mają do czynienia z różnymi awariami aut. Dzięki swoim kompetencjom i doświadczeniu są więc w stanie szybko określić przyczynę usterki oraz w wielu przypadkach usunąć awarię. Wezwanie autolawety oznacza wprawdzie pewien wydatek, lecz trzeba pamiętać, że mechanik poradzi sobie znacznie szybciej nawet z tak prostą czynnością jak zmiana koła. Będzie to też znacznie bezpieczniejsze, bo ustawiony obok auta holownik jest o wiele lepiej widoczny, co eliminuje ryzyko wypadku.

Comments are closed.