pomoc@navector.pl
+48 605 600 421

24/7

Jak wyciągnąć auto z rowu?

Nawet najlepszemu kierowcy może przydarzyć się sytuacja, w której jego pojazd wpadnie do rowu. Kiedy dochodzi do takiego wypadku, ma się do wyboru dwie opcje. Można albo wezwać pomoc drogową, albo poradzić sobie z tą niedogodnością na własną rękę. Co nie oznacza, że całkowicie samodzielnie. Żeby wyciągnąć auto z rowu będzie bowiem potrzebny również drugi kierowca.

Wezwanie pomocy drogowej czy działanie na własną rękę?

Każda z opcji na wyciąganie auta z rowu ma zarówno swoje zalety, jak i wady. Ekipa z profesjonalnej firmy zrobi to w pełni fachowo, jednak na jej przyjazd będzie trzeba poczekać. A na opóźnienia w podróży nie zawsze można sobie pozwolić, zwłaszcza jeśli bardzo się gdzieś spieszymy. Nie da się też ukryć, że wezwanie pomocy drogowej będzie się wiązało z dodatkowymi kosztami. Niemniej jednak jeśli tylko dysponujemy wystarczającą ilością czasu i odpowiednią kwotą, warto zdecydować się na tę opcję. Jest ona najbezpieczniejsza i szczególnie poleca się ją mniej doświadczonym kierowcom, którzy z taką sytuacją jak wpadnięcie do rowu mają do czynienia pierwszy raz. Tego rodzaju rozwiązanie może się okazać konieczne również na odludziu, na którym trudno o pomocną dłoń.

Jeśli jednak bardzo się spieszymy lub nie możemy sobie pozwolić na wezwanie pomocy drogowej z innych powodów, najlepszym sposobem na wyciągnięcie auta z rowu będzie zrobienie tego wraz z innym kierowcą. Najpierw trzeba zatrzymać któryś z przejeżdżających samochodów. Z uwagi na to, że sytuacja naszego pojazdu będzie widoczna, nie powinno być o to trudno. Następnie zaś należy wykorzystać długą linę. Trzeba połączyć nią jeden samochód z drugim, a następnie ruszyć pojazdem znajdującym się na jezdni. W trakcie przeprowadzania tej operacji powinno się zachować najwyższą ostrożność. W szczególności warto mieć na uwadze to, że żadna osoba nie może stać za wyciąganym z rowu samochodem. Jeśli bowiem lina nie wytrzyma ciężaru i pojazd się cofnie, może to być bardzo niebezpieczne nie tylko dla auta, ale również dla kierowcy lub jego pasażerów.

Kto pokrywa koszty związane z pomocą drogową? Przeczytaj na naszym blogu

Comments are closed.